HISTORIE


1957 - ...květen... za sokolovnou na mezi se sešlo osm kluků, aby založili místní ZO Svazarmu.
1959 - Společný zájezd na mistrovství světa v motokrosu v Praze v Šárce rozšířil členskou základnu na 45 členů odhodlaných věnovat se hlavně motorismu.
1961 -  V kubatuře 50ccm se objevil na stupních vítězů v jízdě zručnosti domácí závodník Josef Švorc, z kterého postupně vyrůstal nejen dobrý závodník, ale také spolehlivý reprezentant.
1971 Po deseti letech založen Automoto klub pod vedením Josefa Švorce, Petra Škaldy a Otty Pábla.
1977 20 let naší činnosti byla tehdy hlavně politická událost. Rozdělovaly se plakety a vyznamenání. Bylo nás již 75 členů, Dobřany měly 145 obyvatel. Zavítali mezi nás k besedám lidé, kteří uměli poradit a také pomoci - František Šťastný, ing. Šedivý, Dalibor Janek, K. Dolejší a další. Tehdejší branné závody pod vedením P. Škaldy se stávaly kořistí dobřanských dětí. V roce kdy má Josef Švorc odjeto 250 závodů je vzorem nastupujícího mládí. Juniorským mistrem ČR se stává náš člen Zdeněk Špaček a odchází do Dukly Praha. Tam se pod odborným vedením stává reprezentantem ČSSR a stává se několikanásobným mistrem ČSSR družstev i jednotlivců ve třídě 250 ccm.
1979 Naše organizace má 95 členů a přicházejí nové posily z okolí.

Bylo postaveno dobré zázemí - dílny, věž a budova na závodišti. Pravidelně dochází k úpravám sportovního areálu. Kounovská povodeň nás připravila o část majetku. Dík všem sponzorům, kteří nám dodnes pomáhají uspořádat několik hodnotných sportovních podniků v každém roce. Dík České televizi, která naše sporty v krásném podorlickém kraji široké veřejnosti celých třicet let přibližuje.

Ze zakládajících členů organizace s námi pracují již jen Otto Pábl. Během času k němu přišly další posily, které pravidelně čteme v programech (J. Švorc, J. Špaček, Z. Paštika, F. Hencl, V. Pohla, G. Mach, B. Klamta) a další mladí, kteří jsou zárukou, že motoristický sport bude v Dobřanech žít dál.


AUTOMOTOKLUB v AČR
Dobřany v O.h. 14 
Dobruška 518 01
 Tel.: 603 301 586
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!